Anna Beata Czerniawska: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(Utworzono nową stronę "'''Anna Beata Czerniawska''' '''(ur. 1960)''' – dziennikarka, publicystka <br><br> == Życiorys == '''Anna Beata Czerniawska''' urodziła się 8 czerwca 1960 r...")
 
(Nie pokazano 1 pośredniej wersji utworzonej przez tego samego użytkownika)
Linia 2: Linia 2:
 
<br><br>
 
<br><br>
 
== Życiorys ==
 
== Życiorys ==
'''Anna Beata Czerniawska''' urodziła się [[8 czerwca]] [[1960]] roku w [[Szczecin|Szczecinie]]. Jest córką dziennikarza i pisarza [[Czesław Czerniawski|Czesława Czerniawskiego]]
+
'''Anna Beata Czerniawska''' urodziła się [[8 czerwca]] [[1960]] roku w [[Szczecin|Szczecinie]]. Jest córką dziennikarza i pisarza [[Czesław Czerniawski|Czesława Czerniawskiego]] i Marii z d. Caban. Początkowo uczęszczała do Szkoły Podstawowej nr 58 (klasy I-IV), a następnie SP 8 (klasy IV-VIII). Naukę kontynuowała w [[VI Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Szczecinie|VI Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego]] w [[Szczecin|Szczecinie]]. Studiowała na Wydziale Filologii Polskiej [[Uniwersytet Szczeciński|Uniwersytetu Szczecińskiego]]. Jest absolwentką studiów podyplomowych Marketing i Zarządzanie Przedsiębiorstwem na tej samej uczelni.
 +
 
 +
W latach 1982-1984 była aktorką Studia Pantomimy Politechniki Szczecińskiej.

Wersja z 22:03, 14 cze 2019

Anna Beata Czerniawska (ur. 1960) – dziennikarka, publicystka

Życiorys

Anna Beata Czerniawska urodziła się 8 czerwca 1960 roku w Szczecinie. Jest córką dziennikarza i pisarza Czesława Czerniawskiego i Marii z d. Caban. Początkowo uczęszczała do Szkoły Podstawowej nr 58 (klasy I-IV), a następnie SP 8 (klasy IV-VIII). Naukę kontynuowała w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Szczecinie. Studiowała na Wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Szczecińskiego. Jest absolwentką studiów podyplomowych Marketing i Zarządzanie Przedsiębiorstwem na tej samej uczelni.

W latach 1982-1984 była aktorką Studia Pantomimy Politechniki Szczecińskiej.