Syrenie Stawy: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Skocz do: nawigacja, szukaj
Linia 19: Linia 19:
 
}}
 
}}
  
'''Syrenie Stawy''' - zespół jezior położonych w [[Park Leśny Arkoński|Parku Leśnym Arkońskim]], na terenie miasta Szczecin, około 3 kilometrów od centrum<ref>[http://www.nadwode.pl/Syrenie-Stawy-stawy-zachodniopomorskie-6279.html stawy Syrenie Stawy - jeziora i stawy w Polsce, spis polskich jezior i stawów]</ref>. Zasilane są wodami z potoku [[Osówka]][http://www.ros.pttk.pl/strona_rajd_teczy_1.htm Rajd Tęczy - Etap I Zielony]. Leżą w sąsiedztwie [[Arkonka]]. Badania flory bakteryjnej jeziora wskazują na jego wysoki stopień zanieczyszczenia, spowodowany odprowadzaniem doń ścieków komunalnych<ref>[http://www.pjoes.com/index.php?s=abs_id&id=2009180319 Polish Journal of Environmental Studies]</ref>.
+
'''Syrenie Stawy''' - zespół jezior położonych w [[Park Leśny Arkoński|Parku Leśnym Arkońskim]], na terenie miasta Szczecin, około 3 kilometrów od centrum<ref>[http://www.nadwode.pl/Syrenie-Stawy-stawy-zachodniopomorskie-6279.html stawy Syrenie Stawy - jeziora i stawy w Polsce, spis polskich jezior i stawów]</ref>. Zasilane są wodami z potoku [[Osówka]]<ref>[http://www.ros.pttk.pl/strona_rajd_teczy_1.htm Rajd Tęczy - Etap I Zielony]</ref>. Leżą w sąsiedztwie [[Arkonka]]. Badania flory bakteryjnej jeziora wskazują na jego wysoki stopień zanieczyszczenia, spowodowany odprowadzaniem doń ścieków komunalnych<ref>[http://www.pjoes.com/index.php?s=abs_id&id=2009180319 Polish Journal of Environmental Studies]</ref>.
  
 
{{przypisy}}
 
{{przypisy}}

Wersja z 14:17, 13 cze 2011

Syrenie Stawy
Syrenie Stawy
Zrób zdjęcie tego miejsca: Pomóż nam
Rzeki zasilające Osówka


Syrenie Stawy - zespół jezior położonych w Parku Leśnym Arkońskim, na terenie miasta Szczecin, około 3 kilometrów od centrum[1]. Zasilane są wodami z potoku Osówka[2]. Leżą w sąsiedztwie Arkonka. Badania flory bakteryjnej jeziora wskazują na jego wysoki stopień zanieczyszczenia, spowodowany odprowadzaniem doń ścieków komunalnych[3].

Przypisy


Linki zewnętrzne