Bursztynowy Pierścień 1967 (nagroda)

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wycinek z „Kuriera Szczecińskiego” nr 291 z 12 grudnia 1967

Bursztynowy Pierścień 1967 – na konkurs nadesłano 2616 kuponów, z których 498 unieważniono. Po raz trzeci laureatką plebiscytu została Irena Brodzińska, artystka Państwowego Teatru Muzycznego w Szczecinie. Poza czwórką zwycięzców, najwięcej głosów uzyskali: Irena Kownas i Andrzej Kopiczyński (PTD) oraz Barbara Barska i Zygmunt Apostoł (PTM).

Uroczyste wręczenie Bursztynowych Pierścieni odbyło się w Klubie „13 Muz”. W gali udział wzięli m.in. kierownik Wydziału Propagandy KW PZPR - Bolesław Klimczyk, przewodniczący Prezydium MRN w Szczecinie - Henryk Żukowski, redaktor naczelny „Kuriera Szczecińskiego” - Zdzisław Czapliński, wicekonsul ZSRR - Wasilij Fiodorow.

Wśród uczestników głosowania rozlosowano cenne nagrody.

Jury plebiscytuLaureaci

Laureaci o nagrodzie

  • Ryszard Karczykowski: Ogromnie mnie to zaskoczyło: jestem przecież w Szczecinie od niedawna, nie spodziewałem się takiego dowodu popularności. Korzystam zatem z okazji, by szczególnie serdecznie podziękować za to wyróżnienie.
  • Włodzimierz Bednarski: Bardzo się ucieszyłem. Nie przypuszczałem, że otrzymam Bursztynowy Pierścień. Wiem z doświadczenia, że na ogół w pamięci widzów zapisują się trwalej postacie pozytywne, natomiast moje dwie ostatnie role szekspirowskie przedstawiały ludzi o mrocznych charakterach.
  • Irena Brodzińska: Wiadomość o wynikach tegorocznego plebiscytu sprawiła mi radość tym większą, że to już mój trzeci Bursztynowy Pierścień. Tego rodzaju wyraz uznania jest w naszym zawodzie niezwykle istotny. Jest czymś więcej niż osobistą satysfakcją. Proszę więc przekazać uczestnikom plebiscytu naprawdę gorące moje podziękowania.
  • Maria Chwalibóg: Było to dla mnie niesłychanie miłe zaskoczenie. Chcę przy tej okazji serdecznie podziękować uczestnikom plebiscytu za ofiarowanie mi Bursztynowego Pierścienia.Zobacz takżeŹródłaIES64.png
Autor opracowania: Andrzej Androchowicz