Bursztynowy Pierścień 2018 (nagroda): Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Linia 21: Linia 21:
  
 
== Aktorzy ==
 
== Aktorzy ==
* [[Olga Adamska]] – z rolę Baronowej Sołowiejczyk w ''Pensjonacie Pana Bielańskiego'' ([[Teatr Polski]])
+
* [[Olga Adamska]] – z rolę Baronowej Sołowiejczyk w ''Pensjonacie Pana Bielańskiego'', [[Teatr Polski]]  
* Piotr Bumaj – za rolę Adama Łopatowicza w ''Pensjonacie Pana Bielańskiego'' ([[Teatr Polski]])
+
* Piotr Bumaj – za rolę Adama Łopatowicza w ''Pensjonacie Pana Bielańskiego'', [[Teatr Polski]]  
* [[Arkadiusz Buszko]] – za rolę Marka w ''Pijanych'' ([[Teatr Współczesny]])
+
* [[Arkadiusz Buszko]] – za rolę Marka w ''Pijanych'', [[Teatr Współczesny]]
* Karolina Cichy-Szromnik – z rolę Christiane w ''Dzieciach z dworca ZOO'' (Opera na Zamku)
+
* Karolina Cichy-Szromnik – z rolę Christiane w ''Dzieciach z dworca ZOO'', Opera na Zamku  
* Maria Dąbrowska – z rolę w ''Kobiecie zagrożonej niskimi świadczeniami emerytalnymi'' ([[Teatr Współczesny]])
+
* Maria Dąbrowska – z rolę w ''Kobiecie zagrożonej niskimi świadczeniami emerytalnymi'', [[Teatr Współczesny]]  
* Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska – za rolę Goplany w ''Balladynie'' ([[Bałtycki Teatr Dramatyczny) – BURSZTYN.6
+
* Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska – za rolę Goplany w ''Balladynie'', [[Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego (Koszalin)|Bałtycki Teatr Dramatyczny]] w [[Koszalin|Koszalinie]]
 
+
* Tomasz Grygier (technik oświetlenia w „Na Lightcie", Teatr Kana) – BURSZTYN.7
Tomasz Grygier (technik oświetlenia w „Na Lightcie", Teatr Kana) – BURSZTYN.7
 
  
 
Michał Janicki (Maurycy Stolnik w „Pensjonacie Pana Bielańskiego”, Teatr Polski) – BURSZTYN.8
 
Michał Janicki (Maurycy Stolnik w „Pensjonacie Pana Bielańskiego”, Teatr Polski) – BURSZTYN.8
Linia 50: Linia 49:
 
Magdalena Wrani-Stachowska (Ania Shirley w „Ani z Zielonego Wzgórza", Teatr Współczesny) – BURSZTYN.17
 
Magdalena Wrani-Stachowska (Ania Shirley w „Ani z Zielonego Wzgórza", Teatr Współczesny) – BURSZTYN.17
  
Maksim Yasinski (Fatum w „Dzieciach z dworca ZOO”, Opera na Zamku) – BURSZTYN.18
+
* Maksim Yasinski – za lolę Fatum w ''Dzieciach z dworca ZOO'', Opera na Zamku
 
+
* [[Beata Zygarlicka]]– za rolę Jokasty w ''Królu Edypie'', [[Teatr Współczesny]]
Beata Zygarlicka (Jokasta w „Królu Edypie", Teatr Współczesny) BURSZTYN.19
+
* Marek Żerański za rolę w ''Tworkach'', [[Teatr Polski]]
 +
<br/><br/>
  
Marek Żerański („Tworki", Teatr Polski) – BURSZTYN.20
 
<br/><br/>
 
 
== ==
 
== ==

Wersja z 17:35, 14 paź 2018

Bursztynowy Pierścień 2018 – trzydziesta siódma edycja plebiscytu na najlepszego aktora i najlepszy spektakl teatralny.

STRONA W BUDOWIE

Laureaci Bursztynowego Pierścienia na najlepszego aktora i najlepszy spektakl teatralny zostaną wybrani przez czytelników „Kuriera Szczecińskiego”. Podobne dwie nagrody przyzna też jury. Tradycyjnie wręczone również zostaną nagrody: Srebrna Ostroga – dla najbardziej obiecującej młodej osobowości na zachodniopomorskiej scenie, oraz Oko Recenzenta – za najciekawsze dokonania artystyczne. Finałowa gala, podczas której przedstawieni zostaną laureaci plebiscyty, odbędzie się 3 grudnia w szczecińskiej Operze na Zamku.


Jury



Aktorzy

  • Olga Adamska – z rolę Baronowej Sołowiejczyk w Pensjonacie Pana Bielańskiego, Teatr Polski
  • Piotr Bumaj – za rolę Adama Łopatowicza w Pensjonacie Pana Bielańskiego, Teatr Polski
  • Arkadiusz Buszko – za rolę Marka w Pijanych, Teatr Współczesny
  • Karolina Cichy-Szromnik – z rolę Christiane w Dzieciach z dworca ZOO, Opera na Zamku
  • Maria Dąbrowska – z rolę w Kobiecie zagrożonej niskimi świadczeniami emerytalnymi, Teatr Współczesny
  • Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska – za rolę Goplany w Balladynie, Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie
  • Tomasz Grygier (technik oświetlenia w „Na Lightcie", Teatr Kana) – BURSZTYN.7

Michał Janicki (Maurycy Stolnik w „Pensjonacie Pana Bielańskiego”, Teatr Polski) – BURSZTYN.8

Sławomir Kołakowski (Andre Škunca w „Przedstawieniu „Hamleta" we wsi Głucha Dolna", Teatr Polski) – BURSZTYN.9

Michał Lewandowski (Antoś/Hjalmar w „Łzawych zjawach roku pamiętnego, Teatr Współczesny) – BURSZTYN.10

Maciej Litkowski („kalifornia nieśmiertelni", Teatr Współczesny)– BURSZTYN.11

Paulina Majtas (Hermia, Franek Piszczałka, Elf Groszek w „Tłumaczu snów”, Teatr Lalek „Pleciuga”) – BURSZTYN.12

Jacek Piotrowski (Józef Gromski w „Pensjonacie Pana Bielańskiego”, Teatr Polski) – BURSZTYN.13

Katarzyna Ulicka-Pyda (Skierka w „Balladynie, Bałtycki Teatr Dramatyczny) – BURSZTYN.14

Marta Uszko (córka w „Mojej Abbie", Zamek Książąt Pomorskich) – BURSZTYN.15

Paweł Wdówka (Detlef w „Dzieciach z dworca ZOO”, Opera na Zamku) – BURSZTYN.16

Magdalena Wrani-Stachowska (Ania Shirley w „Ani z Zielonego Wzgórza", Teatr Współczesny) – BURSZTYN.17