Bursztynowy Pierścień 2018 (nagroda): Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
()
Linia 54: Linia 54:
 
<br/><br/>
 
<br/><br/>
  
 +
== Zobacz także ==
 +
* [[Bursztynowy Pierścień (nagroda)|Bursztynowy Pierścień]]
 +
* [[Bursztynowy Pierścień 1965 (nagroda)|Bursztynowy Pierścień 1965]]
 +
* [[Bursztynowy Pierścień 1966 (nagroda)|Bursztynowy Pierścień 1966]]
 +
* [[Bursztynowy Pierścień 1967 (nagroda)|Bursztynowy Pierścień 1967]]
 +
* [[Bursztynowy Pierścień 1968 (nagroda)|Bursztynowy Pierścień 1968]]
 +
* [[Bursztynowy Pierścień 1969 (nagroda)|Bursztynowy Pierścień 1969]]
 +
* [[Bursztynowy Pierścień 1970 (nagroda)|Bursztynowy Pierścień 1970]]
 +
* [[Bursztynowy Pierścień 1971 (nagroda)|Bursztynowy Pierścień 1971]]
 +
* [[Bursztynowy Pierścień 1972 (nagroda)|Bursztynowy Pierścień 1972]]
 +
* [[Bursztynowy Pierścień 1973 (nagroda)|Bursztynowy Pierścień 1973]]
 +
* [[Bursztynowy Pierścień 1974 (nagroda)|Bursztynowy Pierścień 1974]]
 +
* [[Bursztynowy Pierścień 1978 (nagroda)|Bursztynowy Pierścień 1978]]
 +
* [[Bursztynowy Pierścień 1979 (nagroda)|Bursztynowy Pierścień 1979]]
 +
* [[Bursztynowy Pierścień 1990 (nagroda)|Bursztynowy Pierścień 1990]]
 +
* [[Bursztynowy Pierścień 1995 (nagroda)|Bursztynowy Pierścień 1995]]
 +
* [[Bursztynowy Pierścień 1998 (nagroda)|Bursztynowy Pierścień 1998]]
 +
* [[Bursztynowy Pierścień 2000 (nagroda)|Bursztynowy Pierścień 2000]]
 +
* [[Bursztynowy Pierścień 2001 (nagroda)|Bursztynowy Pierścień 2001]]
 +
* [[Bursztynowy Pierścień 2002 (nagroda)|Bursztynowy Pierścień 2002]]
 +
* [[Bursztynowy Pierścień 2003 (nagroda)|Bursztynowy Pierścień 2003]]
 +
* [[Bursztynowy Pierścień 2004 (nagroda)|Bursztynowy Pierścień 2004]]
 +
* [[Bursztynowy Pierścień 2005 (nagroda)|Bursztynowy Pierścień 2005]]
 +
* [[Bursztynowy Pierścień 2006 (nagroda)|Bursztynowy Pierścień 2006]]
 +
* [[Bursztynowy Pierścień 2007 (nagroda)|Bursztynowy Pierścień 2007]]
 +
* [[Bursztynowy Pierścień 2008 (nagroda)|Bursztynowy Pierścień 2008]]
 +
* [[Bursztynowy Pierścień 2009 (nagroda)|Bursztynowy Pierścień 2009]]
 +
* [[Bursztynowy Pierścień 2010 (nagroda)|Bursztynowy Pierścień 2010]]
 +
* [[Bursztynowy Pierścień 2011 (nagroda)|Bursztynowy Pierścień 2011]]
 +
* [[Bursztynowy Pierścień 2012 (nagroda)|Bursztynowy Pierścień 2012]]
 +
* [[Bursztynowy Pierścień 2013 (nagroda)|Bursztynowy Pierścień 2013]]
 +
* [[Bursztynowy Pierścień 2014 (nagroda)|Bursztynowy Pierścień 2014]]
 +
* [[Bursztynowy Pierścień 2015 (nagroda)|Bursztynowy Pierścień 2015]]
 +
* [[Bursztynowy Pierścień 2016 (nagroda)|Bursztynowy Pierścień 2016]]
 +
* [[Bursztynowy Pierścień 2017 (nagroda)|Bursztynowy Pierścień 2017]]
 +
* [[Oko Recenzenta (nagroda)|Oko Recenzenta (Nagroda Jury)]]
 +
* [[Srebrna Ostroga (nagroda)|Srebrna Ostroga]]
 +
<br/><br/>
 
== ==
 
== ==

Wersja z 17:37, 14 paź 2018

Bursztynowy Pierścień 2018 – trzydziesta siódma edycja plebiscytu na najlepszego aktora i najlepszy spektakl teatralny.

STRONA W BUDOWIE

Laureaci Bursztynowego Pierścienia na najlepszego aktora i najlepszy spektakl teatralny zostaną wybrani przez czytelników „Kuriera Szczecińskiego”. Podobne dwie nagrody przyzna też jury. Tradycyjnie wręczone również zostaną nagrody: Srebrna Ostroga – dla najbardziej obiecującej młodej osobowości na zachodniopomorskiej scenie, oraz Oko Recenzenta – za najciekawsze dokonania artystyczne. Finałowa gala, podczas której przedstawieni zostaną laureaci plebiscyty, odbędzie się 3 grudnia w szczecińskiej Operze na Zamku.


Jury



Aktorzy

  • Olga Adamska – z rolę Baronowej Sołowiejczyk w Pensjonacie Pana Bielańskiego, Teatr Polski
  • Piotr Bumaj – za rolę Adama Łopatowicza w Pensjonacie Pana Bielańskiego, Teatr Polski
  • Arkadiusz Buszko – za rolę Marka w Pijanych, Teatr Współczesny
  • Karolina Cichy-Szromnik – z rolę Christiane w Dzieciach z dworca ZOO, Opera na Zamku
  • Maria Dąbrowska – z rolę w Kobiecie zagrożonej niskimi świadczeniami emerytalnymi, Teatr Współczesny
  • Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska – za rolę Goplany w Balladynie, Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie
  • Tomasz Grygier (technik oświetlenia w „Na Lightcie", Teatr Kana) – BURSZTYN.7

Michał Janicki (Maurycy Stolnik w „Pensjonacie Pana Bielańskiego”, Teatr Polski) – BURSZTYN.8

Sławomir Kołakowski (Andre Škunca w „Przedstawieniu „Hamleta" we wsi Głucha Dolna", Teatr Polski) – BURSZTYN.9

Michał Lewandowski (Antoś/Hjalmar w „Łzawych zjawach roku pamiętnego, Teatr Współczesny) – BURSZTYN.10

Maciej Litkowski („kalifornia nieśmiertelni", Teatr Współczesny)– BURSZTYN.11

Paulina Majtas (Hermia, Franek Piszczałka, Elf Groszek w „Tłumaczu snów”, Teatr Lalek „Pleciuga”) – BURSZTYN.12

Jacek Piotrowski (Józef Gromski w „Pensjonacie Pana Bielańskiego”, Teatr Polski) – BURSZTYN.13

Katarzyna Ulicka-Pyda (Skierka w „Balladynie, Bałtycki Teatr Dramatyczny) – BURSZTYN.14

Marta Uszko (córka w „Mojej Abbie", Zamek Książąt Pomorskich) – BURSZTYN.15

Paweł Wdówka (Detlef w „Dzieciach z dworca ZOO”, Opera na Zamku) – BURSZTYN.16

Magdalena Wrani-Stachowska (Ania Shirley w „Ani z Zielonego Wzgórza", Teatr Współczesny) – BURSZTYN.17



Zobacz także