System Identyfikacji Wizualnej (SIW) Miasta Szczecin
System Identyfikacji Wizualnej (SIW) Miasta Szczecin – Szczecin posiada spójny System Identyfikacji Wizualnej. W jego skład wchodzą cztery znaki spełniające określone funkcje, przy czym głównym i podstawowym logo jest znak wizji „Floating Garden”.
SIW obowiązuje od kwietnia 2008 r. Od tego czasu trwa wdrażanie poszczególnych aplikacji systemu - wyprodukowano m.in.: linię druków urzędowych, ogłoszeń, folderów, kalendarzy, upominków promocyjnych, banerów i innych nośników promocyjnych. W barwach „floating garden” pomalowane są też szczecińskie autobusy i tramwaje.
Logo promocyjne (znak marki Miasta)
Znak stanowi wizerunkowy logotyp Miasta Szczecin, budujący postrzeganie Miasta przez pryzmat wizji „Floating Garden”. Wykorzystywany w komunikacji marketingowej, ściśle związany z projektami realizującymi wizję Miasta, w tym: projektami rozwojowymi, ekologicznymi, związanymi z aktywnością międzynarodową Miasta itp.
Stettiner Waren – Towary Szczecińskie
Decyzje dotyczące przyznania certyfikatu, do momentu powołania Pomorskiego Stowarzyszenia Miłośników Ceramiki, podejmuje Rada Certyfikująca stworzona przez dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie, działająca w oparciu o Regulamin Rady. Certyfikaty wydawane są rzemieślnikom, którzy wytwarzają ceramikę zgodnie z realiami historycznymi, zachowując jej wysoką wartość artystyczną i użytkową.
Znak Urzędu Miasta (logo magistratu)
Stosowany do spójnego znakowania aktywności Urzędu związanych z zarządzaniem Miastem, wspieraniem aktywności mieszkańców, a także znakowania wydarzeń, kulturalnych i sportowych oraz objętych Honorowym Mecenatem Miasta itd.
Herb miasta – według wzoru opisanego w załączniku 5 do Statutu Miasta Szczecin
Stosowany do znakowania imprez, które zostały objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta oraz na wniosek o udzielenie zgody na używanie herbu miasta. Zgodnie z § 6 pkt 5 Statutu Miasta, zgodę na użycie herbu wyraża Prezydent Miasta.
The Tall Ships’ Races 2013
Logo jest zarejestrowanym znakiem handlowym. Porty, które pełnią rolę gospodarza otrzymują licencje na jego wykorzystanie na warunkach określonych w umowie. Gospodarz regat (czyt. Miasto) może udzielić pozwolenia na używanie tytułów, podtytułów oraz logo w celu wykorzystania go na towarach handlowych przeznaczonych do sprzedaży ogólnej, zgodnie z udzieloną mu licencją.
Elementy graficzne uzupełniające
W systemie zaprojektowano również elementy graficzne uzupełniające, które mogą być stosowane dla utrzymania spójnego charakteru projektowanych przekazów.
Wszystkie przedstawione logotypy są znakami prawnie chronionymi ich wykorzystanie wymaga uzyskania zgody Urzędu Miasta Szczecin.
Logo Stettiner Waren - Towary Szczecińskie
Znak Urzędu MIasta
Zobacz też
Linki zewnętrzne
Źródło
- Oficjalny portal internetowy Miasta Szczecin
- Biuro Komunikacji Społecznej i Marketingowej Urzędu Miasta Szczecin